1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Hilux wyróżniona w prestiżowym plebiscycie Carbuyer Used Car Awards 2023
17 listopada 2023

Toyota Hilux najbardziej niezawodnym pick-upem na rynku brytyjskim Carbuyer Used Car Awards 2023

Ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu Carbuyer Used Car Awards 2023. Najbardziej niezawodnym pick-upem na rynku brytyjskim została Toyota Hilux. Pojazd ten został doceniony za legendarną jakość, możliwości terenowe, a także rozszerzoną gwarancję Toyota Relax.

Toyota Hilux została wybrana najlepszym używanym pick-upem 2023 roku. Model ten – według jurorów prestiżowego plebiscytu Carbuyer Used Car Awards 2023 – wyróżnia się na rynku aut używanych największą niezawodnością.

W plebiscycie były oceniane auta z drugiej ręki z 16 segmentów. Pod uwagę brano kluczowe kryteria, takie jak trwałość, stosunek ceny do jakości czy niezawodność. Jurorzy zwracali także uwagę na wrażenia z jazdy, praktyczność i wyposażenie.

Podsumowując wyniki plebiscytu Carbuyer Used Car Awards 2023, jury stwierdziło:

„Wytrzymała, niezawodna i wszechstronna Toyota Hilux spełnia wszystkie podstawowe wymagania, których kupujący szukają w używanym pick-upie. Z gwarancją do 10 lat, jest to najlepszy zakup pod każdym względem”.

Toyota Hilux – niezawodna od 55 lat

Debiutująca na rynku w 1968 roku Toyota Hilux i dziś wyznacza standardy w segmencie pick-upów. Model ten wyrobił sobie niesamowitą renomę, dając świadectwo niezawodności, wysokiej jakości i wytrzymałości w najtrudniejszych warunkach. Legendzie aut użytkowych zaufali klienci na całym świecie. Pick-up sprzedawany jest w ponad 180 krajach, a od momentu rynkowego debiutu łączna liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła już 20 mln.

Na rynku obecna jest już 8. generacja Toyoty Hilux. Zaprojektowany na nowej platformie ramowej model wyróżnia się niepodważalnymi możliwościami terenowymi, trwałością i wszechstronnością.

Toyota Hilux jest dostępna w trzech wersjach nadwoziowych (pojedyncza, półtorej i podwójna kabina). Do wyboru są też niezawodne i dynamiczne jednostki 2.4 D-4D 150 KM i 2.8 D-4D 204 KM, a także napęd na cztery koła. Dodać do tego możliwość holowania przyczepy o masie do 3500 kg i ładowność do 1000 kg.

Dla najbardziej wymagających klientów i miłośników modelu oferta pick-upa została poszerzona o bogato wyposażoną, bardziej komfortową i pełną sportowych akcentów wersję GR SPORT. Została ona zainspirowana sukcesami zespołu TOYOTA GAZOO Racing, w tym zwycięstwem w Rajdzie Dakar.

Rozszerzona gwarancja Toyota Relax

Toyota Hilux – podobnie jak każda nowa Toyota zakupiona w polskiej lub europejskiej sieci Autoryzowanych Stacji Dilerskich Toyoty – jest objęta 3-letnią gwarancją producenta (lub do 100 000 km, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze). Gwarancja obejmuje każdą usterkę wynikającą z wadliwej produkcji lub montażu pojazdu pod warunkiem jego normalnej eksploatacji.

Właściciele Hiluxów po wygaśnięciu podstawowej gwarancji mogą też skorzystać z programu Toyota Relax, który zapewnia ochronę gwarancyjną z możliwością jej cyklicznego przedłużania nawet do 10 lat (lub 185 000 km, w zależności od tego, co pierwsze nastąpi). 

Programem Toyota Relax mogą zostać objęte wszystkie auta Toyoty kupione w Autoryzowanych Stacjach Dilerskich Toyoty na terenie Unii Europejskiej. Wystarczy umówić się w ASO na wykonanie przeglądu Relax, po którym auto otrzyma gwarancję na następne 12 miesięcy lub wymagany dla modelu interwał. Gwarancja może być cyklicznie przedłużana przy kolejnych przeglądach Relax.

Toyota Professional

Hiluxa można zamówić w każdej stacji dilerskiej Toyoty, a także w salonach Toyota Professional, które specjalizują się w sprzedaży i obsłudze samochodów użytkowych marki. Gama modelowa samochodów dostawczych Toyota składa się obecnie z takich modeli, jak:

  • PROACE City,

  • PROACE City Electric,

  • PROACE Verso,

  • PROACE,

  • PROACE Electric,

  • Hilux.