1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Corolla Cross nowym hitem na polskim rynku
28 lipca 2022

Toyota Corolla Cross podbija polski rynek

Ponad 600 zamówień w 3 tygodnie

Na polski rynek wchodzi nowa Toyota Corolla Cross. Ten kompaktowy SUV łączy atuty Corolli – najpopularniejszego samochodu w historii motoryzacji, i RAV4 – pioniera segmentu SUV-ów z samonośnym nadwoziem. Już wkrótce model ten może stać się kolejnym bestsellerem marki. Tylko w ciągu pierwszych 3 tygodni przedsprzedaży salony Toyoty zebrały ponad 600 zamówień.

Gama SUV-ów i crossoverów Toyoty została poszerzona o nową Corollę Cross. Model ten należy do najbardziej poszukiwanego na europejskim rynku segmentu rodzinnych kompaktowych SUV-ów. Jest wyposażony w wiele zaawansowanych rozwiązań, w tym m.in. technologię hybrydową 5. generacji i inteligentny napęd na cztery koła AWD-i. Stworzony na bazie platformy TNGA samochód posiada też rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego 3. generacji.

Do pierwszych klientów nowa Corolla Cross trafi już jesienią 2022 roku, a obecnie przyjmowane są zamówienia w ramach przedsprzedaży. Do wyboru są trzy wersje wyposażenia i trzy opcjonalne pakiety.

Napęd na cztery koła AWD-i

Dużą popularnością wśród zamawiających cieszy się napęd AWD-i. Ponad 45% zamówień na Corollę Cross dotyczy samochodów z napędem na cztery koła.

Warto podkreślić, że bazą dla AWD-i jest pełny napęd hybrydowy, który zapewnia oszczędną i dynamiczną jazdę. W nowej Corolli Cross zamontowano układ hybrydowy 5. generacji z silnikiem 2,0 l o łącznej mocy 197 KM. Za dobre osiągi w trybie EV odpowiada silnik elektryczny o mocy 113 KM i 206 Nm momentu obrotowego. Dodatkowy elektryczny silnik montowany przy tylnej osi o mocy 41 KM jest dołączany automatycznie, zwiększając przyczepność i dając większe poczucie bezpieczeństwa na miękkich lub śliskich nawierzchniach. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,1 s.

Nowy, bardziej wydajny układ napędowy z większą baterią i nowym oprogramowaniem umożliwia pokonywanie jeszcze większych dystansów w bezemisyjnym trybie elektrycznym.

Premiere Edition – wersja, która dominuje w zamówieniach

Ponad 80% zamówień w przedsprzedaży dotyczy najwyższej wersji – Premiere Edition. Na jej wyposażenie składają się m.in.:

 • systemy bezpieczeństwa czynnego 3. generacji Toyota T-MATE,
 • Digital Cockpit – cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (12,3"),
 • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD),
 • nawigacja Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych,
 • tapicerka skórzana z perforacją (skóra naturalna i syntetyczna),
 • monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor),
 • system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk),
 • elektrycznie unoszone drzwi bagażnika otwierane bezdotykowo,
 • zaawansowany asystent parkowania Toyota Teammate.

Corolla Cross Premiere Edition kosztuje od 173 300 zł. Za wersję z napędem AWD-i zapłacimy od 183 200 zł.

Ceny Corolli Cross zaczynają się od 142 800 zł lub od 1 626 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE.